یک تفکر نو، شیوه‌ای جدید برای امداد و کمکی‌عظیم در جهت رشد و تحول موسیقی‌ایران‌زمین

س: در ابتدا بیوگرافی و زمینه فعالیت های خود را برایمان اعلام بفرمایید
ج: فریبرز حمیدی متولد اسفند ماه سال ۱۳۵۱، موسیقی را از سال ۱۳۶۰ با ساز نی شروع کردم. با این توضیح که پدرم از سال ۱۳۳۸ نوازنده ویولن بودند و درخانواده ما موسیقی غریب نبود. با تشویق ایشان شروع به کارکردم و از سال۱۳۶۱ نزد استاد وادانی نواختن سه تار را آموختم و بعد هم برای تعلیم  نی وارد کلاس های استاد کیان نژاد در تهران شدم. از همان سالها فعالیت های موسیقی بنده شروع شد. برگزاری کنسرت های مختلف، سرپرستی ارکستر و فعالیت های بی شمار دیگر در هنرستان و دانشگاه موسیقی که همچنان ادامه دارد.  به تالیف کتاب هایی با عنوان های: تکنیک های نی، نی و نوا، نی نواز پرداختم ( کتاب نی نوا شامل ۱۰ جلد می باشد و آخرین جلد این مجموعه در سال ۱۳۸۸ به چاپ رسید ودرحال حاضر مشغول به  ادامه نوشتن این مجموعه نیز هستم.)
س: هدف شما از بنیان کردن این پایگاه چه بود و ازچه زمانی به آن فکر کردید
ج: درطی این ۳۵ سال فعالیت در حیطه موسیقی، مهم ترین و بزرگ ترین دغدغه من مربوط به موزیسین های ایران است واینکه چرا همه مردم سرزمینم از دستیابی به اطلاعات موسیقی محروم هستند و معمولا کسانی از موسیقی می دانند که وارد این حرفه شده باشند نه عام مردم.
این فکر سالهای سال آزارم میداد که چکاری می توانم برای کشور و مردمم در حیطه موسیقی انجام دهم، تصمیم گرفتم تا به افکارم جامه عمل بپوشانم و سایتی را با کمک دوستانی که همراهم شدند راه اندازی کنم دوستان همراه من در شکل دادن به این پایگاه موسیقی و بقیه اعضاء هم جامعه بزرگ موسیقی هستند که باهم و درکنار هم سعی داریم به داد موسیقی عزیز و اصیل ایران برسیم.

س: قرار هست در امداد موسیقی چه اتفاق هایی در انتظارمان باشد
ج: سایت امداد موسیقی به واسطه آیکون های موجود درآن به این موارد می پردازد و قطعا در گام های بعدی پربار تر از امروز خواهد بود
۱. هرکسی که وارد سایت می شود با احساس امنیت کامل برای عنوان کردن هر سوالی درزمینه موسیقی آزاد است با اطمینان به پاسخ کاملا شفاف و درست.
۲. مشاوره در زمینه موسیقی و انواع سازها به واسطه افرادی مجرب که در این زمینه مسیر هدایت را به خوبی برای اعضا تشریح می نمایند ( از ابتدای انتخاب ساز تا انتهای راه و نواختن ساز)
۳. آشنایی با نوازندگان موسیقی، سازندگان ساز، آهنگ سازها، نوازندگان سازهای سنتی و مدرن، خواننده های نام آشنا و گمنام به صورت مصاحبه
و در آخر هرکسی که احساس کند می خواهد موسیقی را بداند وگام به گام در این وادی پا نهد با اطمینان بداند که می تواند و دست یافتنی است و کاملا رایگان این اطلاعات در اختیارش قرار می گیرد.

س: در مورد خدمات رایگان این سایت بیشتر توضیح دهید که بدانیم
ج: کارهای فرهنگی در دنیا به صورت سوبسید (یارانه ای) در نظر گرفته می شود. برای مثال می توانم کشور سوئد را نام ببرم که باتوجه به هزینه های بالای زندگی خدمات فرهنگی در این کشور رایگان در اختیار مردم جامعه  قرار می گیرد و حمایت دولت از این فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگی جامعه دو چندان است. ماهم در امداد موسیقی می خواهیم به صورت رایگان خدماتی در اختیار جامعه موسیقی بگذاریم که اگر مردم بخواهند سازی را یاد بگیرند از ابتدا تا انتها همراهشان باشیم تا به صورت ریشه ای بدانند و بیاموزند.
امدادموسیقی واژه ای  مانند SOS ( کمک رسان اورژانسی) است. درحال حاضر فعالان و نوازندگان موسیقی ما به صورت شخصی فعالیت می کنند اگرچه ممکن است فعالیتهای آنها درست باشند اما به تمامی ارکان موسیقی به صورت جدی  توجه نمی شود و امداد کلمه ای است که بعد از چند سال بهترین واژه ای بود که واقعا به قصد کمک رسانی در موسیقی به آن میتوان اکتفا کرد. در این سایت بخش آموزش هم قرار دارد که مردم سرزمینمان به این باور برسند که آموزش رایگان نیز برای افراد کم بضاعت در نظر گرفته می شود و فقط در این پایگاه مشاوره رایگان مدنظرمان نیست.

س: نهایت امداد موسیقی و چشم اندازتان چیست
ج: به دلیل اینکه در موسیقی ما بینهایت مشکلات ریز و درشت وجود دارد، نهایت و پایانی برای امداد موسیقی وجود ندارد.

س: یعنی همه مشکلات و نواقص را امداد موسیقی برطرف می کند
ج: خیر، من این را نمی گوییم، حرف من این است که کل موزیسین ها در کنارهم باید به داد موسیقی برسند و به همین دلیل سالهای سال امداد رسانی ادامه پیدا می کند تا به اهداف متعالی برسیم که در آن فرهنگ موسیقایی کشور عزیزمان به بالاترین درجه برسد و این روز قطعا دیر نیست و دست یافتنی است …
ادامه دارد . . .